Birlik Kuralları

KRP Kurallar ve Politikalar sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Onaylı Hood Kuralları

(Bazı kurallar tüm birlikler için geçerlidir)

Birliklerin kendi içlerinde bir sistem oturtup güzel roller yapılması sonucu ve birlik üyelerininde OOC cezalarının olmaması yada az olması sebebi ile hak etmiş oldukları bölge Onaylı Hood olmaktadır. Birlikler onaylı hoodlarını güvenli bölgelerde seçemezler. Onaylı hoodlara saldırı yapabilmek için bazı gereksinimler bulunmaktadır, bunlar ise Saldırı yapacak birliğin yetkililerinden en az 1 tanesinin açık olması gerekmektedir. Ve saldırı yapacak birliğin minimum 5 kişi olması gerekmektedir. Saldırı yapılacak taraf için ise herhangi bir yetkilisinin oyun içerisinde olma gereği istenmez. Birlikler gün içerisinde sadece 2 kere savaşabilirler. Eğerki birlikler kendi aralarında OOC bir anlaşma yaparlar ve Anlaşmalı bir rol sergileyecek olurlar ise bunun bir sınırı yoktur. Yeni bir saldırı yapabilmek için minimum 2 saat geçmiş olması gerekmektedir. Saldırı yapan birlik saldırılan onaylı hood'da kesinlikle gasp,soygun,tecavüz,kaçırma rollerini gerçekleştiremez ve baskın sadece 10 dakika sürebilir. Polis kovalamaları esnasında onaylı bölgeye kaçmanız durumunda IEM birliği sizi oradan çıkartmak için gereken tüm işlemleri yapabilir onaylı bölgeye baskında bulunabilir ve olay bölgesindeki insanlara GBT Sorgulama, tutuklama gibi durumlardada bulunadır.

Örnekler:

 • Hood bölgesine girip, araçla Drive-by yapmak yasaktır.
 • Hood bölgesinde adam kaçırmak, gasp girişimi yasaktır.
 • Polis kovalamacalarında Onaylı bölgelere kaçamazsınız. Kaçmanız durumunda IEM personellerinin bölgeye giriş izni, GBT Sorgulama,Tutuklama gibi hakları bulunmaktadır.
 • Polis Kovalamacası sonucunda Onaylı bölgelere giren IEM personellerini CK edemezsiniz.

Onaylı Birlik Kuralı

KRP adlı sunucumuz içerisinde Forum adresimiz üzerinden paylaşmış olduğunuz birlik tanıtımlarınız belirlenmiş günlerin ardından incelenmektedir. OOC ceza sürelerinizde incellendikten sonra birliğiniz artık "Onaylı Birlik" ünvanını alır. Onaylı birlik olabilmeniz için öncelikle kendinize sabit bir bölge(hood) belirlemeniz gerekmektedir. Bölge belirlendikten sonra bölgenizde sabit roller yapmanız gerekmektedir. Onaylı birlik olabilmek için ekip çalışmasına oldukça önem vermelisiniz. Onaylı birlikler KRP adlı sunucumuzun tüm şehire örnek gösterdiği birliklerdir ve hata yapmamaları KRP içerisinde çok önemlidir. Tüm onaylı birlikler Onaylı Birlik Avantajları kısımlarından yararlanabilmektedir. Onaylı birlikler forum tanıtımlarını aktif tutmadıkları taktirde yönetim tarafından birliklerinin kapatılma hakkı mevcuttur.

Onaylı Birlik Avantajları:

 • Her 15 gün içerisinde ücreti karşılığında Onaylı birliklere özel "İLLEGAL MADDE" sevkiyatı.
 • Her 15 gün içerisinde ücreti karşılığında Onaylı birliklere özel "SİLAH" sevkiyatı.
 • Her 15 gün içerisinde ücreti karşılığında Onaylı birliklere özel "MERMİ" sevkiyatı.
 • Belirlenmiş Onaylı Hood Bölgesine polis baskını yapılamaması!
 • Belirlenmiş Onaylı Hood Bölgesine birlik adı yazılı bir Onaylı Hood iconu eklenmektedir!
 • Onaylı Hood içerisinde Hood sahibi birliğin üyeleri dışında herkesin Fear RP kuralına uyması gerekmektedir. Aksi halde CK işlemi uygulanır!

Birlik Savaşı Kuralları

KRP içerisinde birlik çatışmaları yada kavgaları sadece ve sadece "2 SAAT" içerisinde sadece "1 KERE" yapabilirsiniz. Eğerki sürekli birlikler arası çatışmalar olur ise saldırı yapan taraf Birlik Savaşı Kuralı adlı ihlalden ceza alacaklardır. Metropol şehir İSTANBUL'da rol yaptığımızın farkına varmalıyız ve çatışma rollerimizi tenha/ıssız yerlerde gerçekleştirmeliyiz. Şehir içerisinde kameralar olabileceğini unutmayalım lütfen.

Örnekler:

 • Her 10 dakikada bir aynı birliklerin aralarında çatışması yasaktır.
 • Şehirde mağazaların yanlarında kameraların olabileceği tüm yerlerde rollerinizi dikkatli yapmalısınız.
 • Şehirin ortasında insanları gasp edemez yada yaralamayazsınız İstanbul'da yaşadığımızı unutmayın.