Roleplay'e Başlamak

KRP Kurallar ve Politikalar sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Roleplay nedir? Nasıl yapabilirim?

Oyun içerisinde giriş yaptığınızda karakterinizi oluşturduğunuz andan itibaren artık KRP Roleplay dünyasının içerisine girmiş sayılmaktasınızdır. Oluşturduğunuz karakterin hayat ve kaderi sizin elinizde karakterinizi yönlendirerek istediğiniz hayatı yaşayabilirsiniz. Gerçekçilik kuralımıza uyum sağladığınız sürece yapabileceğiniz Roleplay konseptinin neredeyse sonu yoktur.


Roleplay Emoteleri ile Roleplay yapmak

Roleplay yaparken sizlere yardımcı olabilecek bir kaç komutumuz mevcut bu komutları emoteler olarak adlandırıyoruz emotelerimiz 2'ye ayrılıyor /do emotesi herhangi bir fiili hareketi belirtmeyen çoğunlukla nesnelerin durumlarını ve sıfatlarını belirtmemizi sağlayan emote komutudur. /me adlı emote komutumuz ise fiili hareketlerimizi belirtmemiz için kullanılmaktadır.

 • Örneğin:
  • /me yere yavaşça eğilerek bağcıklarını bağlamaya başlar. -/ Gördüğünüz gibi bu bölümde fiziksel bir fiil işlemimizi gerçekeştiriyoruz.
  • /me bakışlarını Veli_Karaca'ya doğru belirtmektedir. -/ Veli_Karaca isimli kişiye doğru bakışlarımızı yönelttiğimiz belirttik.
  • /me aracın kapsını açar ve yavaşça aracın koltuğuna oturur. -/ Aracın kapısını açmak ve aracın koltuğuna oturmak gibi fiili hareketlerimizi belirttik.
  • /do Yerde kan izleri görülmektedir. -/ Yer adı verdiğimiz nesnenin durumunu belirtmek için kullandığımız emote.
  • /do sinirli olduğu görülebilmektedir. -/ bir kişinin sinirli olduğunu hissetmek ve fark etmemize yaramaktadır.

emote kullanımlarını bu şekilde ve farklı çeşitler yaparak zenginleştirip kullanabilirsiniz.