Silah Kullanım Kuralları

KRP Kurallar ve Politikalar sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Silah Kullanım Kuralları

Karakterin eline silah almasını emote ile belirtmesi gerekmektedir. Emote ile belirtmek yalnızca /me ve /do komutlarının kullanımı ile yapılır. Bu iki komut haricinde kullanılan hiç bir komut, silahın eline alındığını belirtmekte geçerli sayılmaz.

Çatışmalarda saldırı başlatan tarafın silahını eline aldığını emote ile bildirmesi zorunludur. Çatışmanın başlamasıyla, çatışma alanı içerisindeki kişiler tüm silahlar için emote belirtmeden silah kullanabilir.

Emote ile silahı ele almak veya elden bırakırken mantık dışı ( Shotgun silahının belde, cepte taşınması gibi ) eylemler belirtilemez.

Silahın türü emote ile belirtilirken hiç olmayacak bir türe dönüştürülemez. Silah türünü çeşitlendirmek için, silahın orjinaline çok yakın marka ve modeller belirtilebilir. Aksi durumlar olmayan ekipların kullanılması veya non-rp ihlalleri kapsamında değerlendirilir. İhlal Örneği: bıçağı kılıç olarak belirtmek, tabancayı tüfek olarak belirtmek gibi. Uygun Örnek: bıçağı çakı olarak belirtmek, Desert Eagle'ı Beretta 92FS olarak belirtmek.

Ateşli silah kullanan bir kişinin üzerine bıçak vb. ekipmanlarla koşmak non-rp veya fear rp ihlali olarak değerlendirilir. Kişiler bu gibi durumlarda karşı saldırıya geçmek yerine savunma halinde kalması gerekmektedir.

Silah Kullanım seviyeleri;

3 Seviye oyuncularımız kullanılan silah Donate ürün dahi olsa kullanılamamaktadır. Silah kullanımı için 3 seviye olmaları gerekmektedir.